Bezpłatny eBook – Transakcje z rajami podatkowymi w 2022 r. – aktualizacja

Od początku 2021 roku obowiązują nowe kontrowersyjne przepisy wprowadzające zmiany w transakcjach dokonywanych z podmiotami mającymi miejsce zamieszkania, siedzibę lub zarząd w kraju stosującym szkodliwą konkurencję podatkową.

Niniejszy eBook porusza kluczowe kwestie związane z transakcjami dokonywanymi z podmiotami rajowymi, przy uwzględnieniu Projektu Objaśnień podatkowych Ministerstwa Finansów z 2 marca 2021 r. ? ,,Objaśnienia podatkowe w zakresie cen transferowych nr 4 ? Domniemanie oraz należyta staranność, o których mowa w art. 11o ust. 1b ustawy o CIT oraz art. 23za ust. 1b ustawy o PIT.? oraz projektu zmian do ustawy z dnia 29 października 2021 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2021 poz. 2105) z dnia 27 czerwca 2022 r.

 

Poniżej znajdą Państwo wykaz zagadnień opracowanych w przedmiotowym eBooku:

  1. Raje podatkowe ? co to takiego?
  2. Lista krajów stosujących szkodliwą konkurencję podatkową.
  3. Obowiązki wynikające z regulacji wprowadzonych od 1 stycznia 2021 r.
  4. Jak należy rozumieć domniemanie dotyczące rzeczywistego właściciela?
  5. W jaki sposób należy dochować należytej staranności?
  6. Uzasadnienie gospodarcze transakcji.
  7. Katalog korzyści ekonomicznych.
  8. Katalog korzyści majątkowych.
  9. Projekt ustawy z dnia 27 czerwca 2022 r.
  10. Terminy.
W celu otrzymania bezpłatnego eBooka na Państwa skrzynkę pocztową, serdecznie zapraszamy do pozostawienia danych kontaktowych za pośrednictwem poniższego formularza:

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera.

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do skorzystania z Newslettera. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych jest Instytut Cen Transferowych Sp. z o.o. Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji usługi Newsletter.

X