Seminarium on-line

Co nas czeka w 2022 roku? – najistotniejsze kwestie w cenach transferowych, MDR, WHT

 

Omówimy najistotniejsze kwestie w zakresie cen transferowych, raportowania schematów podatkowych oraz podatku u źródła, na które warto zwrócić szczególną uwagę w styczniu 2022 r.

Poniżej znajdą Państwo szczegółowy plan spotkania:

Ceny Transferowe

 1. Paradygmat transakcji kontrolowanej – czyli jak identyfikować transakcje grupowe od 9 grudnia 2021 r.
 2. Obowiązki sprawozdawcze za 2021 r. dla transakcji z limitem 500 000 zł. Czym jest należyta staranność?
 3. Price setting approach w analizach porównawczych – czyli czy coś się nie zmieniło od 2017 r.?
 4. Katalog uproszczeń czy obostrzeń w raportowaniu za 2021 r.?
 5. Kalendarz raportowania za 2021.

WHT

 1. Mechanizm pay and refund – finalne wejście w życie.
 2. Opinia o stosowaniu preferencji – czy zakres jej stosowania ulegnie zmianie?
 3. Jak zmieni się definicja rzeczywistego właściciela i należytej staranności w podatku u źródła?
 4.  Kopie certyfikatów rezydencji – likwidacja ograniczeń.

MDR

 1. Raportowanie schematów podatkowych – podstawowe informacje.
 2. Terminy raportowania schematów podatkowych w 2022 r.
  • raportowanie schematów transgranicznych
  • raportowanie schematów krajowych.

3. Polski Ład a raportowanie MDR

  • zmiana formy opodatkowania a schemat podatkowy
  • wcześniejsza wypłata wynagrodzenia w grudniu 2021 roku a schemat podatkowy.

14.01.2022

Godzina

10:00 – 12:00

Cena szkolenia

wydarzenie bezpłatne

Trenerzy prowadzący seminarium:

Dr Jarosław F. Mika

Doradca podatkowy. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie z zakresu prawa podatkowego – najpierw jako członek zarządów spółek kapitałowych polskich oraz z udziałem kapitału zagranicznego a następnie jako doradca podatkowy (numer wpisu 10 625).

Doświadczenie z zakresu podatków zdobywał m.in. w KPMG, CC&M. Autor kilkunastu publikacji dotyczących problematyki prawa podatkowego (Przegląd Podatkowy, Monitor Podatkowy) oraz książek: „Ceny transferowe. Komentarz do rozporządzeń. Metody szacowania i analizy cen transferowych. Obowiązki sprawozdawcze. Schematy podatkowe MDR. Przykłady.” (C.H. Beck, Warszawa 2019), „Ceny transferowe. 259 wyjaśnień i interpretacji” (Wolters Kluwer, Warszawa 2018), „Ceny transferowe. Komentarz do rozporządzenia Ministra Finansów. Metody ustalania i szacowania cen transferowych. Przykłady” (C.H. Beck, Warszawa 2014, wydanie 2 w 2017 roku), „Podatkowe aspekty działalności w specjalnych strefach ekonomicznych” (Unimex, Wrocław 2012), „Ceny transferowe. Dokumentacje podatkowe. Odpowiedzialność karna skarbowa” (C.H. Beck, Warszawa 2007).

Członek Komisji Konkursowej III Edycji (2016/2017) konkursu na najlepszą pracę magisterską w zakresie prawa podatkowego organizowanego przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych.

dokumentacja ceny transferowe

Beata Rawa

Beata jest absolwentką finansów i rachunkowości Szkoły Głównej Handlowej. Doświadczenie zawodowe zdobywała w międzynarodowej korporacji z branży finansowej. Manager zespołu konsultantów podatkowych w Instytucie Cen Transferowych. Specjalizuje się w przygotowywaniu analiz porównawczych dla transakcji przeprowadzanych w ramach grup kapitałowych. Prelegent na szkoleniach z zakresu cen transferowych.

Beata jest w trakcie uzyskiwania uprawnień doradcy podatkowego.

Paweł Rosiński

Doradca podatkowy nr 13 408. Starszy konsultant podatkowy w Instytucie Cen Transferowych, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Praktyk prawa podatkowego zwłaszcza w zakresie podatków dochodowych, podatków międzynarodowych oraz podatku od nieruchomości; prelegent na szkoleniach z zakresu raportowania schematów podatkowych (MDR).

W Instytucie Cen Transferowych Sp. z o.o. w Warszawie zajmuje się m.in. raportowaniem schematów podatkowych (MDR). Posiada doświadczenie w administracji skarbowej, gdzie prowadził postępowania podatkowe z zakresu podatków dochodowych.

Magdalena Świątkiewicz

Absolwentka prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w kancelarii prawnej oraz w kancelarii brokerskiej.

W Instytucie Cen Transferowych zajmuje się sporządzeniem dokumentacji podatkowych, artykułów oraz alertów, specjalizuje się w tematyce TP i WHT.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera.

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do skorzystania z Newslettera. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych jest Instytut Cen Transferowych Sp. z o.o. Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji usługi Newsletter.

X