Webinar
Obowiązki sprawozdawcze największych podatników CIT (>50 mln EUR)
Na podstawie art. 27b ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych Minister Finansów podaje do publicznej wiadomości dane z zeznań podatkowych grup kapitałowych (PGK) oraz podatników CIT, u których wartość przychodu uzyskana w roku podatkowym przekroczyła równowartość 50 mln euro. Podmioty te objęte są dodatkowymi obowiązkami sprawozdawczymi oraz dokumentacyjnymi, w tym do sporządzenia informacji o strategii podatkowej oraz raportowania schematów podatkowych, jak również zobligowane będą do złożenia JPK-CIT już za rok 2025. Dodatkowo, nowym wyzwaniem dla spółek należących do grup kapitałowych będzie globalny podatek minimalny.
Aktualna lista z danymi podatników znajduje się na stronie https://www.gov.pl/web/finanse/2022-bis (stan na 1 sierpnia 2023 r.; dane za 2023 rok zostaną udostępnione przez Ministerstwo Finansów w terminie do 30 września br.).
Sprawdź, czy Twoja spółka jest na liście i dotyczą jej dodatkowe obowiązki.
Serdecznie zapraszamy na bezpłatne spotkanie on-line, w którym przybliżymy Państwu wyżej opisane kwestie.
Plan spotkania:
- Strategia podatkowa
- JPK-CIT
- MDR
- Globalny podatek minimalny
- Ceny transferowe.
Harmonogram
11.09.2024
Godziny trwania webinaru
14:00 - 15:00
Cena szkolenia:
wydarzenie bezpłatne
Prelegenci prowadzący webinar:
Dr Jarosław F. Mika
Doradca podatkowy. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie z zakresu prawa podatkowego – najpierw jako członek zarządów spółek kapitałowych polskich oraz z udziałem kapitału zagranicznego, a następnie jako doradca podatkowy (numer wpisu 10 625).
Autor publikacji dotyczących problematyki prawa podatkowego (Przegląd Podatkowy, Monitor Podatkowy) oraz książek takich jak (między innymi):
- „Raje podatkowe. Procedura należytej staranności. Obowiązki w cenach transferowych.” (C.H. Beck, 2022),
- „Podmioty powiązane. Obowiązki podatkowe. Raportowanie transakcji grupowych.” (C.H. Beck, 2022),
- „Zarządzanie ryzykiem podatkowym w cenach transferowych. Obowiązki i ryzyka sprawozdawcze” (C.H. Beck, 2020),
- „Ceny transferowe. Komentarz do rozporządzeń. Metody szacowania i analizy cen transferowych. Obowiązki sprawozdawcze. Schematy podatkowe MDR. Przykłady.” (C.H. Beck, 2019, wydanie 2 w 2021 roku),
- „Ceny transferowe. 259 wyjaśnień i interpretacji” (Wolters Kluwer, 2018).
Uczestnik prac Komitetu ds. Podatków w Krajowej Izbie Gospodarczej w kadencji 2021 – 2025.
Członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do Spraw Doradztwa Podatkowego (kadencja 2022 – 2026).
Małgorzata Karbowiak
Doradca podatkowy nr wpisu 11758; bagaż doświadczeń i wiedzę zarówno podatkową jak i księgową zdobyła pracując w butikowych spółkach doradztwa podatkowego, gdzie świadczyła usługi dla klientów zarówno krajowych, jak i zagranicznych z różnych branż, w tym finansowej, nieruchomościowej, budowlanej, usługowej oraz towarowej.
Biegłe poruszanie się w obrębie zagadnień podatkowych ściśle związanych z rachunkowością i sprawozdawczością finansową pozwala na efektywną współpracę oraz komunikację z zespołami księgowymi podmiotów, na rzecz których świadczyła usługi wsparcia nie tylko w krajowych, ale również międzynarodowych transakcjach i rozliczeniach podatkowych. Specjalizuje się w podatkach dochodowych oraz VAT (opinie podatkowe, analizy finansowe, sprawozdawczość, dokumentacja podatkowe, przeglądy podatkowe).