Szkolenie stacjonarne

Podatek u źródła 2022

 
 
Opis szkolenia

Celem szkolenia jest przedstawienie kluczowych zasad związanych z rozliczaniem podatku u źródła z uwzględnieniem planowanych zmian wynikających z projektu ustawy z dnia 26 lipca 2021 r. tzw. ,,Polski Ład”.

Podczas szkolenia wskazane zostaną elementy konstrukcyjne tego podatku oraz rola i znaczenie umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Omówione zostaną zagadnienia takie jak: pojęcie należytej staranności, pojęcie rzeczywistego właściciela (ang. beneficial owner), zmiana w definicji zarządu. Przybliżone zostaną planowane zmiany w rozliczaniu podatku dla transakcji przekraczających 2 mln zł i nowe zasady związane z preferencjami w podatku u źródła.

Szkolenie obejmuje omówienie zakresu przedmiotowego podatku u źródła, w tym wskazanie praktycznych przykładów na podstawie aktualnego orzecznictwa sądów administracyjnych oraz interpretacji podatkowych. Ponadto, wskazane zostaną możliwe ryzyka (sankcje) oraz obowiązki sprawozdawcze w podatku u źródła.

 

}

Szkolenie jednodniowe

Terminy:

21.01 Warszawa

22.02 Warszawa

29.03 Warszawa

27.04 Warszawa

23.05 Warszawa

21.06 Warszawa

Godzina

10:00-15:00

Cena szkolenia

590 zł netto (+ 23% VAT) / os.

490 zł netto (+23% VAT) / os. w momencie zgłoszenia dwóch lub więcej osób

RABAT

  • 10% dla osób zapisanych do bazy newsletterowej ICT
  • 20% dla osób zapisanych do bazy newsletterowej ICT, przy zapisie najpóźniej 2 tygodnie przed szkoleniem

Dodatkowe informacje

  • w cenie przerwa kawowa, lunch, materiały szkoleniowe w formie drukowanej
  • aktualności, zmiany, praktyczne podejście
  • indywidualne konsultacje z trenerem w przerwach szkolenia oraz przez dwa tygodnie po wydarzeniu

Trenerzy prowadzący szkolenie:

Dr Jarosław F. Mika

Doradca podatkowy. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie z zakresu prawa podatkowego – najpierw jako członek zarządów spółek kapitałowych polskich oraz z udziałem kapitału zagranicznego a następnie jako doradca podatkowy (numer wpisu 10 625).

Doświadczenie z zakresu podatków zdobywał m.in. w KPMG, CC&M. Autor kilkunastu publikacji dotyczących problematyki prawa podatkowego (Przegląd Podatkowy, Monitor Podatkowy) oraz książek: „Ceny transferowe. Komentarz do rozporządzeń. Metody szacowania i analizy cen transferowych. Obowiązki sprawozdawcze. Schematy podatkowe MDR. Przykłady.” (C.H. Beck, Warszawa 2019), „Ceny transferowe. 259 wyjaśnień i interpretacji” (Wolters Kluwer, Warszawa 2018), „Ceny transferowe. Komentarz do rozporządzenia Ministra Finansów. Metody ustalania i szacowania cen transferowych. Przykłady” (C.H. Beck, Warszawa 2014, wydanie 2 w 2017 roku), „Podatkowe aspekty działalności w specjalnych strefach ekonomicznych” (Unimex, Wrocław 2012), „Ceny transferowe. Dokumentacje podatkowe. Odpowiedzialność karna skarbowa” (C.H. Beck, Warszawa 2007).

Członek Komisji Konkursowej III Edycji (2016/2017) konkursu na najlepszą pracę magisterską w zakresie prawa podatkowego organizowanego przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych.

Paweł Rosiński

Doradca podatkowy nr 13 408. Starszy konsultant podatkowy w Instytucie Cen Transferowych, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Praktyk prawa podatkowego zwłaszcza w zakresie podatków dochodowych, podatków międzynarodowych oraz podatku od nieruchomości; prelegent na szkoleniach z zakresu raportowania schematów podatkowych (MDR).

W Instytucie Cen Transferowych Sp. z o.o. w Warszawie zajmuje się m.in. raportowaniem schematów podatkowych (MDR). Posiada doświadczenie w administracji skarbowej, gdzie prowadził postępowania podatkowe z zakresu podatków dochodowych.

Michał Mika

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w obszarze podatków międzynarodowych, w tym jako przedstawiciel Ministerstwa Finansów do udziału w pracach Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) oraz Komisji Europejskiej. Obszarem jego zainteresowań są przepisy podatkowe innych państw, w tym umowy międzynarodowe i konwencje w zakresie podwójnego opodatkowania oraz regulacje obejmujące wymianę informacji podatkowych z innymi krajami; specjalizuje się także w analizie ryzyka zaniżenia dochodu do opodatkowania w obszarze cen transferowych.

Magdalena Świątkiewicz

Absolwentka prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w kancelarii prawnej oraz w kancelarii brokerskiej.

W Instytucie Cen Transferowych zajmuje się sporządzeniem dokumentacji podatkowych, artykułów oraz alertów.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera.

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do skorzystania z Newslettera. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych jest Instytut Cen Transferowych Sp. z o.o. Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji usługi Newsletter.

X