Szkolenia otwarte

Ceny transferowe – warsztaty

 

Dzięki naszym warsztatom uczestnik uzyska wiedzę:
 • jak zidentyfikować powiązania?
 • jak ustalić jednorodny charakter transakcji?
 • jak skorzystać z uproszczenia typu safe harbour?
 • jakie przesłanki należy spełnić, aby skorzystać ze zwolnienia transakcji krajowych?
 • jak ustalić wartość transakcji finansowych?
 • jak dokonać korekty cen transferowych?
 • w jaki sposób mogą być kompensowane warunki transakcji kontrolowanych?
 • jak zgromadzić odpowiednie materiały źródłowe niezbędne do przygotowania dokumentacji?
 • jak zastosować odpowiednią metodę weryfikacji cen transferowych oraz określić różnice pomiędzy poszczególnymi metodami?
 • jak opisać istotne elementy transakcji, aby w prosty sposób dokonać analizy funkcji pełnionych przez strony, zanalizować ryzyka i aktywa angażowane w transakcję?
 • jak przeprowadzić analizę cen transferowych?
 • jak prawidłowo sporządzić informację TPR-C?

Odpowiedzi na wyżej wskazane pytania zostaną udzielone na podstawie opracowanych przez Instytut Cen Transferowych przypadków w formie case study.

Dodatkowo uczestnik dowie się skąd czerpać dane do sporządzenia analiz porównawczych i analiz zgodności, jak ustrzec się przed ryzykiem i jak przygotować dokumentację do kontroli.

Zajęcia zostaną poprowadzone z uwzględnieniem zmian w przepisach, które weszły w życie z dniem
1 stycznia 2019 r.

Szkolenie dedykowane jest w szczególności osobom zajmującym się opracowywaniem dokumentacji cen transferowych w przedsiębiorstwach (księgowi, kontrolerzy finansowi, członkowie zarządów), doradcom podatkowym oraz radcom prawnych, oferującym wsparcie merytoryczne dla przedsiębiorstw.

Informacje dodatkowe:

}

Szkolenie dwudniowe

23-24.03.2021

Godziny

10:00 – 15:00

Warszawa

Cena szkolenia

490 zł netto (+23% VAT) / os. przy zapisie na pierwszy dzień

1290 zł netto (+23% VAT) w momencie zgłoszenia jednej osoby

1090 zł netto (+23% VAT) / os. w momencie zgłoszenia dwóch lub więcej osób

r

Informacje uzupełniające

Opłata zawiera lunch, materiały szkoleniowe, przerwę kawową.

Pozostałe terminy

Brak wydarzeń

Trenerzy prowadzący szkolenie:

Dr Jarosław F. Mika

Doradca podatkowy. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie z zakresu prawa podatkowego – najpierw jako członek zarządów spółek kapitałowych polskich oraz z udziałem kapitału zagranicznego a następnie jako doradca podatkowy (numer wpisu 10 625).

Doświadczenie z zakresu podatków zdobywał m.in. w KPMG, CC&M. Autor kilkunastu publikacji dotyczących problematyki prawa podatkowego (Przegląd Podatkowy, Monitor Podatkowy) oraz książek: ?Ceny transferowe. Komentarz do rozporządzeń. Metody szacowania i analizy cen transferowych. Obowiązki sprawozdawcze. Schematy podatkowe MDR. Przykłady.? (C.H. Beck, Warszawa 2019), ?Ceny transferowe. 259 wyjaśnień i interpretacji? (Wolters Kluwer, Warszawa 2018), ?Ceny transferowe. Komentarz do rozporządzenia Ministra Finansów. Metody ustalania i szacowania cen transferowych. Przykłady? (C.H. Beck, Warszawa 2014, wydanie 2 w 2017 roku), ?Podatkowe aspekty działalności w specjalnych strefach ekonomicznych? (Unimex, Wrocław 2012), “Ceny transferowe. Dokumentacje podatkowe. Odpowiedzialność karna skarbowa” (C.H. Beck, Warszawa 2007).

Członek Komisji Konkursowej III Edycji (2016/2017) konkursu na najlepszą pracę magisterską w zakresie prawa podatkowego organizowanego przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych.

Beata Rawa

Beata jest absolwentką finansów i rachunkowości Szkoły Głównej Handlowej. Doświadczenie zawodowe zdobywała w międzynarodowej korporacji z branży finansowej. Manager zespołu konsultantów podatkowych w Instytucie Cen Transferowych. Specjalizuje się w przygotowywaniu analiz porównawczych dla transakcji przeprowadzanych w ramach grup kapitałowych. Prelegent na szkoleniach z zakresu cen transferowych.

Beata jest w trakcie uzyskiwania uprawnień doradcy podatkowego.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera.

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do skorzystania z Newslettera. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych jest Instytut Cen Transferowych Sp. z o.o. Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji usługi Newsletter.

X