Dokumentacje podatkowe

Dokumentacja podatkowa cen transferowych

Przygotowujemy dokumentacje podatkowe cen transferowych w podziale na dokumentacje krajowe (ang. local file) i dokumentacje grupowe (ang. master file) oraz dokumentacje podatkowe dla transakcji o niskiej wartości dodanej.  Świadczymy również usługi dotyczące rozliczania transakcji restrukturyzacji działalności, w szczególności dokonuje kalkulacji (szacowana) opłaty rekompensacyjnej (ang. exit payment).

Stosownie do regulacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podatnicy prowadzący transakcje wewnątrzgrupowe po spełnieniu przesłanek ustawowych zobowiązani są do posiadania dokumentacji podatkowych cen transferowych.

Dokumentacje dzielimy na 2 rodzaje:

  1. Dokumentacje krajowe (ang. local file)
  2. Dokumentacje grupowe (ang. master file).

Dokumentacja krajowa składa się z 4 elementów:

dokumentacja cen transferowych

 

Dokumentacja grupowa składa się z następujących elementów:

dokumentacja cen transferowych

Dokumentacja cen transferowych – potrzebujesz wsparcia? Serdecznie zapraszamy do kontaktu

Napisz do Nas

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera.

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do skorzystania z Newslettera. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych jest Instytut Cen Transferowych Sp. z o.o. Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji usługi Newsletter.

X