Analiza obowiązków dokumentacyjnych

W dniu 1 stycznia 2019 r. weszły w życie przepisy nowelizujące ustawę o podatku dochodowym od osób prawnych, zmieniające m.in. zasady dotyczące określania obowiązku dokumentacyjnego w zakresie cen transferowych.

jak wskazano w art. 11k ust. 2 uCIT, lokalna dokumentacja cen transferowych jest sporządzana dla transakcji kontrolowanej o charakterze jednorodnym, której wartość, pomniejszona o podatek od towarów i usług, przekracza w roku obrotowym określone progi dokumentacyjne.

Z uwagi na powyższe, w celu określenia obowiązku dokumentacyjnego nie są brane pod uwagę przychody lub koszty spółki, lecz wyłącznie wartość transakcji.

W ramach proponowanych usług oferujemy analizę obowiązków dokumentacyjnych pod kątem weryfikacji transakcji podlegających obowiązkowi sporządzenia.

Napisz do Nas

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera.

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do skorzystania z Newslettera. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych jest Instytut Cen Transferowych Sp. z o.o. Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji usługi Newsletter.

WRITE TO US

NAPISZ DO NAS

X