Transakcje z rajami podatkowymi – Usługi

Opracowanie wytycznych w jaki sposób należy identyfikować tzw. transakcje rajowe

W ramach proponowanych usług oferujemy opracowanie wytycznych zawierających metodologię identyfikacji transakcji w podziale na transakcje kontrolowane oraz transakcje inne niż transakcje kontrolowane.

WIĘCEJ

Dodatkowo uwzględniony zostanie podział na transakcje dokonywane z podmiotami mającymi siedzibę, zarząd lub miejsce zamieszkania na terytorium lub w kraju stosującym szkodliwą konkurencję podatkową lub zagranicznym zakładem położonym na terytorium lub w kraju stosującym szkodliwą konkurencję podatkową.

Weryfikacja powiązań kapitałowych kontrahentów spółki z rajami podatkowymi

W ramach usługi proponujemy identyfikację powiązań w trybie art. 11a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

WIĘCEJ

W ramach usługi proponujemy identyfikację powiązań w trybie art. 11a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych spółki z podmiotami mającymi siedzibę, zarząd lub miejsce zamieszkania na terytorium lub w kraju stosującym szkodliwą konkurencję podatkową lub zagranicznym zakładem położonym na terytorium lub w kraju stosującym szkodliwą konkurencję podatkową.

Opracowanie procedury KYC

W ramach usługi proponujemy opracowanie oraz wdrożenie procedury KYC (ang. Know Your Customer).

WIĘCEJ

Celem procedury jest poznanie, zidentyfikowanie i zweryfikowanie klientów oraz ocena ich wiarygodności.

Weryfikacja prowadzonych transakcji w zakresie ryzyka podatkowego

W ramach usługi proponujemy weryfikację prowadzonych transakcji pod kątem ewentualnego ryzyka podpisania oświadczenia o sporządzeniu dokumentacji cen transferowych za lata 2019 – 2021 oraz klauzul o rynkowości cen zawartych w informacji o cenach transferowych TPR-C / TPR-P za 2022 r.

Przygotowanie lokalnej dokumentacji cen transferowych

W ramach usługi proponujemy przygotowanie lokalnej dokumentacji cen transferowych uwzględniającej dodatkowe elementy, jakie musi zawierać dokumentacja cen transferowych dla transakcji realizowanych z rajami podatkowymi w zakresie tzw. benefit test (katalog korzyści ekonomicznych i podatkowych).

Przygotowanie analizy cen transferowych

W ramach usługi proponujemy przygotowanie analizy cen transferowych w formie analizy porównawczej lub analizy zgodności umożliwiającej ustalenie rynkowych warunków dla realizowanych transakcji.

Wsparcie w sprawozdawczości podatkowej

W ramach proponowanego wsparcia oferujemy przygotowanie lub weryfikację informacji o cenach transferowych TPR-C / TPR-P.

Bieżące doradztwo podatkowe w ramach usług hot-line

Przedmiotem usługi będzie świadczenie bieżącego doradztwa podatkowego typu „hot line”.

Wsparcie w ewentualnej kontroli przeprowadzanej przez organy podatkowe

W ramach proponowanego wsparcia oferujemy reprezentowanie podatnika przed organami podatkowymi lub bieżące wsparcie w zakresie pytań oraz wątpliwości kontrolujących.

Weryfikacja dokumentacji podatkowych

W ramach usługi proponujemy weryfikację i/lub uzupełnienie dokumentacji local file oraz analiz cen transferowych przygotowanych przez podatnika.

Weryfikacja polityki cen transferowych

W ramach usługi proponujemy weryfikację oraz uzupełnienie opracowanych uprzednio polityk cen transferowych o zagadnienia wynikające z art. 11o ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Skontaktuj się z nami!
Pomożemy określić zakres obowiązków sprawozdawczych.

INSTYTUT CEN TRANSFEROWYCH Sp. z o.o.

tel. (+48) 22 114-06-56
e-mail: biuro@ict.org.pl

Michał Mika
Transfer Pricing Manager
tel. (+48) 535 857 067
e-mail: mmika@ict.org.pl

Izabela Klejna
Business Development Manager
tel. (+48) 535 855 391
e-mail: iklejna@ict.org.pl

Napisz do Nas

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera.

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do skorzystania z Newslettera. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych jest Instytut Cen Transferowych Sp. z o.o. Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji usługi Newsletter.

X