Bezpłatny eBook

Zapraszamy do zapoznania się z wykazem eBooków opracowanych przez Specjalistów ICT.

W celu otrzymania bezpłatnego eBooka na Państwa skrzynkę pocztową, serdecznie zapraszamy do pozostawienia danych kontaktowych za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie danego eBooka.

Od początku 2021 roku obowiązuje nowy przepis regulujący obowiązek sporządzenia oraz publikacji informacji o realizowanej strategii podatkowej (art. 27c ustawy o CIT). Przedmiotowy eBook zawiera informacje, które mają na celu odpowiedzieć na kluczowe pytania i ułatwić podmiotom przygotowanie strategii podatkowej.

Temat obowiązku raportowania schematów podatkowych budzi wiele wątpliwości. eBook dotyczący praktycznych aspektów MDR ma na celu pomoc w identyfikacji schematów podatkowych oraz określeniu czy jest wymagane raportowanie.

Mamy nadzieję, że ułatwi on czytelnikowi zrozumienie tematu i obranie właściwej ścieżki postępowania. Dla zagadnień opisujących obowiązek raportowania schematów podatkowych przytoczono stosowne przykłady pozwalające odnieść się do realnych sytuacji mogących wystąpić w firmie. 

Transakcje dokonywane przez podmioty powiązane należące do grup kapitałowych cieszą się zainteresowaniem władz podatkowych nie tylko w Polsce, ale też w większości państw świata. Wysoka ekspozycja ryzyka podatkowego składania organy kontroli skarbowej i podatkowej do weryfikacji warunków transakcji wewnątrzgrupowych.

Od 1.01.2019 r. weszły w życie znowelizowane przepisy w zakresie cen transferowych. Nowe regulacje wprowadziły istotne zmiany, których celem po pierwsze jest jeszcze większe dostosowanie polskich regulacji do rekomendacji OECD, po drugie zaś ograniczenie transferu zysków poza granice Polski.

Nowe zasady pobierania podatku u źródła są problematyczne dla podatników. Aktualna sytuacja gospodarcza wywołana pandemią jeszcze bardziej skomplikowała prawidłowe dopełnienie obowiązków związanych z poborem podatku u źródła.
Nowe zasady mają na celu uszczelnienie regulacji podatkowych oraz zminimalizowanie sztucznego wykorzystywania jurysdykcji podatkowych, mających korzystne umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania.
W konsekwencji płatnicy mają szereg dodatkowych obowiązków  np. weryfikację kontrahenta, a w konsekwencji są zobowiązani do odprowadzenia podatku.

Estoński CIT – Ryczałt od dochodów spółek

Estoński CIT jest innowacyjnym sposobem opodatkowania w stosunku do klasycznego modelu CIT. Jedną z zalet preferencji jest ograniczenie formalności przy rozliczeniu podatków. Od 1 stycznia 2022 r. Polski Ład w znaczny sposób zmodyfikował istniejące już przepisy odnoszące się do Estońskiego CIT. Po zmianach ryczałt od dochodów spółek wydaje się bardziej przychylnym rozwiązaniem.

Przedmiotowy eBook zawiera aktualne i przydatne informacje o Estońskim CIT 2.0.

Ulga IP Box

Ulga IP Box daje możliwość opodatkowania preferencyjną stawką podatkową w wysokości 5 % kwalifikowanych dochodów osiąganych z kwalifikowanych praw własności intelektualnej. Z założenia ulga IP Box jest rozwiązaniem wprowadzonym w celu uatrakcyjnienia prowadzenia prac badawczo-rozwojowych.

eBook zawiera podstawowe informacje o uldze IP Box przedstawione w przystępnej formie.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera.

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do skorzystania z Newslettera. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych jest Instytut Cen Transferowych Sp. z o.o. Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji usługi Newsletter.

X