Bezpłatny eBook – Ceny transferowe po zmianach

Transakcje dokonywane przez podmioty powiązane należące do grup kapitałowych cieszą się zainteresowaniem władz podatkowych nie tylko w Polsce, ale też w większości państw świata. Wysoka ekspozycja ryzyka podatkowego składania organy kontroli skarbowej i podatkowej do weryfikacji warunków transakcji wewnątrzgrupowych.

Od 1.01.2022 r. weszły w życie znowelizowane przepisy w zakresie cen transferowych. Między innymi wprowadzono nowe terminy raportowania oraz oraz zredukowano część obowiązków.

UWAGA! AKTUALIZACJA w odniesieniu do bieżących terminów sprawozdawczych oraz obowiązków za 2022 rok.

Poniżej przedstawiamy wykaz zagadnień opracowanych przez specjalistów ICT, które są dostępne w eBooku dotyczącym cen transferowych po zmianach:

Część I:

 1. Zmiany – styczeń 2019
 2. Zmiany – styczeń 2021
 3. Zmiany – styczeń 2022
 4. Doprecyzowane definicje
 5. Przesłanki powstania obowiązku dokumentacyjnego
 6. Sposób obliczania wartości transakcji
 7. Zwolnienia z obowiązku przygotowania dokumentacji lokalnej

Część II:

 1. Dokumentacja local file.
 2. Dokumentacja master file.
 3. Analiza cen transferowych.
 4. Zagadnienia specyficzne safe harbour.
 5. Terminy.
 6. Formularze.
 7. Sankcje.
W celu otrzymania bezpłatnego eBooka na Państwa skrzynkę pocztową, serdecznie zapraszamy do pozostawienia danych kontaktowych za pośrednictwem poniższego formularza:

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera.

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do skorzystania z Newslettera. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych jest Instytut Cen Transferowych Sp. z o.o. Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji usługi Newsletter.

X