Bezpłatny eBook – Ceny transferowe po zmianach

Transakcje dokonywane przez podmioty powiązane należące do grup kapitałowych cieszą się zainteresowaniem władz podatkowych nie tylko w Polsce, ale też w większości państw świata. Wysoka ekspozycja ryzyka podatkowego składania organy kontroli skarbowej i podatkowej do weryfikacji warunków transakcji wewnątrzgrupowych.

Od 1.01.2019 r. weszły w życie znowelizowane przepisy w zakresie cen transferowych. Nowe regulacje wprowadziły istotne zmiany, których celem po pierwsze jest jeszcze większe dostosowanie polskich regulacji do rekomendacji OECD, po drugie zaś ograniczenie transferu zysków poza granice Polski.

UWAGA! AKTUALIZACJA w odniesieniu do aktualnych terminów sprawozdawczych oraz obowiązków za 2020 rok

Poniżej przedstawiamy wykaz zagadnień opracowanych przez specjalistów ICT, które są dostępne w eBooku dotyczącym cen transferowych po zmianach:

Część I:

 1. Zmiany – styczeń 2019.
 2. Doprecyzowane definicje.
 3. Przesłanki powstania obowiązku dokumentacyjnego.
 4. Sposób obliczania wartości transakcji.
 5. Zwolnienia z obowiązku przygotowania dokumentacji lokalnej.

 

Część II:

 1. Dokumentacja local file.
 2. Dokumentacja master file.
 3. Analiza cen transferowych.
 4. Zagadnienia specyficzne safe harbour.
 5. Przepisy przejściowe.
 6. Oświadczenie o sporządzeniu dokumentacji za 2020 r.
 7. Formularz (CIT-TP/TP-R).
W celu otrzymania bezpłatnego eBooka na Państwa skrzynkę pocztową, serdecznie zapraszamy do pozostawienia danych kontaktowych za pośrednictwem poniższego formularza:

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera.

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do skorzystania z Newslettera. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych jest Instytut Cen Transferowych Sp. z o.o. Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji usługi Newsletter.

X