Usługi z zakresu podatku u źródła

W przypadku wypłaty należności na rzecz nierezydentów, podatnicy zobowiązani są do obliczenia i poboru podatku u źródła (eng. withholding tax – WHT). W wybranych sytuacjach istnieje możliwość skorzystania z preferencji ujętych w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych lub jednej z umów międzynarodowych o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Jednym z warunków jest posiadanie certyfikatu rezydencji oraz oświadczenie o spełnianiu warunków uprawniających do skorzystania z preferencji. Alternatywa to posiadanie opini o stosowaniu zwolnienia z poboru podatku u źródła.

 

Rozliczanie podatku

Podatek u źródła pobierany jest przez płatników posiadających miejsce zamieszkania, siedzibę lub tzw. zagraniczny zakład w państwie, gdzie powstaje dochód. Podatek ten pobierany jest od niektórych dochodów, których zakres określony został w art. 21 ust. 1 oraz w art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

W ramach rozliczania podatku oferujemy:

Obowiązki sprawozdawcze

Wypłacanie należności podlegających opodatkowaniu podatkiem u źródła wiąże się z konkretnymi obowiązkami sprawozdawczymi m.in. złożeniem zeznania IFT-2R i IFT-2, deklaracji CIT-10Z czy PIT-8AR.

ICT oferuje wsparcie m.in. w:

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera.

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do skorzystania z Newslettera. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych jest Instytut Cen Transferowych Sp. z o.o. Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji usługi Newsletter.

X