Kurs stacjonarny

Ceny transferowe 2021 – kurs stacjonarny

 

Ideą kursu jest zapoznanie uczestników z obszerną tematyką cen transferowych. Pomimo, że omawianych będzie wiele tematów, każdy dzień będzie dedykowany szczególnemu zagadnieniu, w naszej ocenie o wysokim ryzyku podatkowym oraz karnym skarbowym.

dr Jarosław F. Mika

 

Pierwszego dnia omówione zostaną w szczególności kwestie nowego limitu 500 000 zł dedykowanego zarówno dla podmiotów powiązanych, jak i pierwszy raz dla podmiotów niepowiązanych.

Drugiego dnia podejmiemy próbę przybliżenia istotnych elementów analizy cen transferowych, która jest podstawą w ramach kontroli podatkowych do ustalania wysokości zobowiązania podatkowego. Zaprezentujemy wybrane bazy danych wykorzystywane przez podatników do sporządzenia analiz porównawczych. Opowiemy również jak wygląda weryfikacja analiz porównawczych z perspektywy kontroli przeprowadzanych przez organy podatkowe.

Uwaga, niespodzianka!
Po zakończeniu drugiego dnia, zorganizowany zostanie quiz: ?Ceny transferowe na wesoło?, w którym można wygrać m.in. voucher na bezpłatną weryfikację dokumentacji podatkowej cen transferowych wraz z analizą porównawczą. Każdy uczestnik quizu otrzyma też wybraną, bezpłatną publikację Instytutu Cen Transferowych wydaną nakładem Wolters Kluwer lub C.H. BECK.

W trzecim dniu przedstawimy wersje interaktywną TPR. Wypełnionych zostanie kilka wybranych transakcji ze zwróceniem uwagi na sytuację rozbieżności pomiędzy wynikiem na transakcji a przedziałami rynkowymi. Trzeciego dnia zagadnienia dotyczące cen transferowych zostaną również omówione w kontekście raportowania schematów podatkowych MDR.

Każda osoba, która weźmie udział w pełnym, 3 dniowym kursie otrzyma certyfikat potwierdzający nabytą wiedzę.

 

}

Kurs trzydniowy

Termin i miejsce:

6-8.10.2021, Sopot

Godziny

I dzień – 10:00-15:00

II dzień – 10:00-15:00

III dzień – 9:00-14:00

Cena kursu

1490 zł netto (+23% VAT)  / osobę przy zgłoszeniu do 10.09. br. (nocleg nie jest wliczony w cenę kursu)

1690 zł netto (+23% VAT)  / osobę przy zgłoszeniu do 17.09. br. (nocleg nie jest wliczony w cenę kursu)

2150 zł netto (+23% VAT)  / osobę (cena obejmuje dwa noclegi ze śniadaniem)

Dodatkowe informacje

  • w cenie przerwa kawowa, lunch, materiały szkoleniowe w formie drukowanej
  • aktualności, zmiany, praktyczne podejście
  • indywidualne konsultacje z trenerem w przerwach kursu oraz przez dwa tygodnie po wydarzeniu

Trenerzy prowadzący szkolenie:

Dr Jarosław F. Mika

Doradca podatkowy. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie z zakresu prawa podatkowego – najpierw jako członek zarządów spółek kapitałowych polskich oraz z udziałem kapitału zagranicznego a następnie jako doradca podatkowy (numer wpisu 10 625).

Doświadczenie z zakresu podatków zdobywał m.in. w KPMG, CC&M. Autor kilkunastu publikacji dotyczących problematyki prawa podatkowego (Przegląd Podatkowy, Monitor Podatkowy) oraz książek: ?Ceny transferowe. Komentarz do rozporządzeń. Metody szacowania i analizy cen transferowych. Obowiązki sprawozdawcze. Schematy podatkowe MDR. Przykłady.? (C.H. Beck, Warszawa 2019), ?Ceny transferowe. 259 wyjaśnień i interpretacji? (Wolters Kluwer, Warszawa 2018), ?Ceny transferowe. Komentarz do rozporządzenia Ministra Finansów. Metody ustalania i szacowania cen transferowych. Przykłady? (C.H. Beck, Warszawa 2014, wydanie 2 w 2017 roku), ?Podatkowe aspekty działalności w specjalnych strefach ekonomicznych? (Unimex, Wrocław 2012), “Ceny transferowe. Dokumentacje podatkowe. Odpowiedzialność karna skarbowa” (C.H. Beck, Warszawa 2007).

Członek Komisji Konkursowej III Edycji (2016/2017) konkursu na najlepszą pracę magisterską w zakresie prawa podatkowego organizowanego przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych.

Paweł Rosiński

Doradca podatkowy nr 13 408. Starszy konsultant podatkowy w Instytucie Cen Transferowych, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Praktyk prawa podatkowego zwłaszcza w zakresie podatków dochodowych, podatków międzynarodowych oraz podatku od nieruchomości; prelegent na szkoleniach z zakresu cen transferowych.

W ICT zajmuje się m.in. sporządzaniem dokumentacji cen transferowych. Posiada doświadczenie w administracji skarbowej, gdzie prowadził postępowania podatkowe z zakresu podatków dochodowych.

Beata Rawa

Beata jest absolwentką finansów i rachunkowości Szkoły Głównej Handlowej. Doświadczenie zawodowe zdobywała w międzynarodowej korporacji z branży finansowej. Manager zespołu konsultantów podatkowych w Instytucie Cen Transferowych. Specjalizuje się w przygotowywaniu analiz porównawczych dla transakcji przeprowadzanych w ramach grup kapitałowych. Prelegent na szkoleniach z zakresu cen transferowych.

Beata jest w trakcie uzyskiwania uprawnień doradcy podatkowego.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera.

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do skorzystania z Newslettera. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych jest Instytut Cen Transferowych Sp. z o.o. Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji usługi Newsletter.

X