Webinar

Ceny transferowe i podatek u źródła. Polski to Ład czy NIEŁad?

Co nas czeka od 1.01.2022 r.?

 

Podczas webinaru przedstawione zostaną długo wyczekiwane zmiany dotyczące nowelizacji przepisów związanych z podatkiem u źródła wynikające z Projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw, który został opublikowany przez Ministerstwo Finansów w dniu 26.07.2021 r.

Planowane zmiany obejmą swoim zakresem m.in. obszar cen transferowych oraz podatku u źródła. Zgodnie z przyjętymi założeniami Polski Ład ma być strategią przezwyciężania skutków pandemii ale czy na to wskazują projektowane przepisy?

W zakresie cen transferowych:

a) omówione zostaną ryzyka podatkowe występujące w związku z projektowanymi regulacjami
b) zostanie wskazane czy warto korzystać z preferencji w sporządzaniu analiz porównawczych
c) omówione zostaną nowe terminy raportowania w cenach transferowych
d) omówione zostaną zmiany w zakresie podejścia do informacji o cenach transferowych.

W zakresie podatku u źródła omówione zostaną zmiany dotyczące w szczególności następujących zagadnień:

a) modyfikacja definicji beneficial owner
b) nowy sposób oceny dochowania należytej staranności
c) procedura zwrotu podatku ? nowy zakres przedmiotowy i podmiotowy
d) opinia o stosowaniu zwolnienia ? rozszerzenie zakresu
e) oświadczenie płatnika ? zmiany
f) odpowiedzialność karno skarbowa a WHT ? zmiany
g) podatek od przerzuconych dochodów ? art. 24aa.

16.08.2021

Godzina

14:00

Cena szkolenia

wydarzenie bezpłatne

Trenerzy prowadzący szkolenie:

Dr Jarosław F. Mika

Doradca podatkowy. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie z zakresu prawa podatkowego ? najpierw jako członek zarządów spółek kapitałowych polskich oraz z udziałem kapitału zagranicznego a następnie jako doradca podatkowy (numer wpisu 10 625).

Doświadczenie z zakresu podatków zdobywał m.in. w KPMG, CC&M. Autor kilkunastu publikacji dotyczących problematyki prawa podatkowego (Przegląd Podatkowy, Monitor Podatkowy) oraz książek: ?Ceny transferowe. Komentarz do rozporządzeń. Metody szacowania i analizy cen transferowych. Obowiązki sprawozdawcze. Schematy podatkowe MDR. Przykłady.? (C.H. Beck, Warszawa 2019), ?Ceny transferowe. 259 wyjaśnień i interpretacji? (Wolters Kluwer, Warszawa 2018), ?Ceny transferowe. Komentarz do rozporządzenia Ministra Finansów. Metody ustalania i szacowania cen transferowych. Przykłady? (C.H. Beck, Warszawa 2014, wydanie 2 w 2017 roku), ?Podatkowe aspekty działalności w specjalnych strefach ekonomicznych? (Unimex, Wrocław 2012), ?Ceny transferowe. Dokumentacje podatkowe. Odpowiedzialność karna skarbowa? (C.H. Beck, Warszawa 2007).

Członek Komisji Konkursowej III Edycji (2016/2017) konkursu na najlepszą pracę magisterską w zakresie prawa podatkowego organizowanego przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych.

dokumentacja ceny transferowe

Beata Rawa

Beata jest absolwentką finansów i rachunkowości Szkoły Głównej Handlowej. Doświadczenie zawodowe zdobywała w międzynarodowej korporacji z branży finansowej. Manager zespołu konsultantów podatkowych w Instytucie Cen Transferowych. Specjalizuje się w przygotowywaniu analiz porównawczych dla transakcji przeprowadzanych w ramach grup kapitałowych. Prelegent na szkoleniach z zakresu cen transferowych.

Beata jest w trakcie uzyskiwania uprawnień doradcy podatkowego.

Paweł Rosiński

Doradca podatkowy nr 13 408. Starszy konsultant podatkowy w Instytucie Cen Transferowych, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Praktyk prawa podatkowego zwłaszcza w zakresie podatków dochodowych, podatków międzynarodowych oraz podatku od nieruchomości; prelegent na szkoleniach z zakresu raportowania schematów podatkowych (MDR).

W Instytucie Cen Transferowych Sp. z o.o. w Warszawie zajmuje się m.in. raportowaniem schematów podatkowych (MDR). Posiada doświadczenie w administracji skarbowej, gdzie prowadził postępowania podatkowe z zakresu podatków dochodowych.

Magdalena Świątkiewicz

Absolwentka prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w kancelarii prawnej oraz w kancelarii brokerskiej.

W Instytucie Cen Transferowych zajmuje się sporządzeniem dokumentacji podatkowych, artykułów oraz alertów, specjalizuje się w tematyce TP i WHT.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera.

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do skorzystania z Newslettera. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych jest Instytut Cen Transferowych Sp. z o.o. Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji usługi Newsletter.

X