Informacja o strategii podatkowej za 2020 rok ? błędy

 

 

Opis szkolenia

1. Informacja o strategii podatkowej ? informacje wprowadzające

a. Podmioty zobligowane do przygotowania informacji o strategii podatkowej za 2020 r.
b. Forma dokumentu

2. Najczęstsze błędy

2.1. W jaki sposób ujawniać procesy i procedury?
2.2. Jak należy raportować informacje o obowiązkach podatkowych
2.3. MDR. Czy raportujemy schematy za 2018 r.?
2.4. Jak obliczać 5% wartości transakcji grupowych?
2.5. W jakich obszarach należy identyfikować restrukturyzację?
2.6. Jak rozumieć rozliczenia z tzw. rajami podatkowymi?

3. Stratos ? prezentacja narzędzia do sporządzenia informacji o strategii podatkowej
4. Sesja Q&A

Szkolenie dedykowane jest w szczególności do przedstawicieli działów księgowych, podatkowych oraz do członków zarządu odpowiedzialnych za jej wdrożenie.

}

Szkolenie jednodniowe

Termin:

22.12 Warszawa

Godzina

9:30 – 11:30

Cena szkolenia

500 zł netto (+23% VAT) / os.

420 zł netto (+23% VAT) / os. w momencie zgłoszenia dwóch lub więcej osób

r

Informacje uzupełniające

  • w cenie przerwa kawowa, materiały szkoleniowe w formie drukowanej
  • aktualności, zmiany, praktyczne podejście
  • indywidualne konsultacje z trenerem w przerwach szkolenia oraz przez dwa tygodnie po wydarzeniu

Trenerzy prowadzący szkolenie:

Dr Jarosław F. Mika

Doradca podatkowy. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie z zakresu prawa podatkowego ? najpierw jako członek zarządów spółek kapitałowych polskich oraz z udziałem kapitału zagranicznego a następnie jako doradca podatkowy (numer wpisu 10 625).

Doświadczenie z zakresu podatków zdobywał m.in. w KPMG, CC&M. Autor kilkunastu publikacji dotyczących problematyki prawa podatkowego (Przegląd Podatkowy, Monitor Podatkowy) oraz książek: ?Ceny transferowe. Komentarz do rozporządzeń. Metody szacowania i analizy cen transferowych. Obowiązki sprawozdawcze. Schematy podatkowe MDR. Przykłady.? (C.H. Beck, Warszawa 2019), ?Ceny transferowe. 259 wyjaśnień i interpretacji? (Wolters Kluwer, Warszawa 2018), ?Ceny transferowe. Komentarz do rozporządzenia Ministra Finansów. Metody ustalania i szacowania cen transferowych. Przykłady? (C.H. Beck, Warszawa 2014, wydanie 2 w 2017 roku), ?Podatkowe aspekty działalności w specjalnych strefach ekonomicznych? (Unimex, Wrocław 2012), ?Ceny transferowe. Dokumentacje podatkowe. Odpowiedzialność karna skarbowa? (C.H. Beck, Warszawa 2007).

Członek Komisji Konkursowej III Edycji (2016/2017) konkursu na najlepszą pracę magisterską w zakresie prawa podatkowego organizowanego przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych.

Paweł Rosiński

Doradca podatkowy nr 13 408. Starszy konsultant podatkowy w Instytucie Cen Transferowych, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Praktyk prawa podatkowego zwłaszcza w zakresie podatków dochodowych, podatków międzynarodowych oraz podatku od nieruchomości; prelegent na szkoleniach z zakresu cen transferowych.

W ICT zajmuje się m.in. sporządzaniem dokumentacji cen transferowych. Posiada doświadczenie w administracji skarbowej, gdzie prowadził postępowania podatkowe z zakresu podatków dochodowych.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera.

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do skorzystania z Newslettera. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych jest Instytut Cen Transferowych Sp. z o.o. Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji usługi Newsletter.

X