Szkolenie stacjonarne

Kluczowe dylematy podmiotów powiązanych. Analiza cen transferowych. Identyfikacja transakcji kontrolowanej.

 
 
Opis szkolenia

 

Szczególna uwaga zostanie zwrócona na ryzyka podatkowe wynikające z obowiązku raportowania transakcji grupowych w przypadku zmiany otoczenia ekonomicznego (wpływ pandemii na wskaźniki rentowności). Ponadto zostanie omówiona matryca transakcji kontrolowanych ?jednego rodzaju? wraz ze wskazaniem sposobów identyfikacji w kontekście informacji o cenach transferowych TPR. Z uwagi na wprowadzenie od 1.1.2021 r nowych regulacji do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych obejmujących obowiązki raportowania transakcji z kontrahentami (powiązanymi i niepowiązanymi), gdy rzeczywistym właścicielem jest podmiot z tzw. raju podatkowego przedstawione zostaną wybrane sposoby wypełnienia procedury należytej staranności dla transakcji ?jednego rodzaju? – łącznie przekraczających 500 000 zł. Jednym z elementów programu będzie również omówienie nowego TPR, obowiązującego za 2020 r.

Szkolenie skierowane jest w szczególności do osób zajmujących się rozliczaniem transakcji z podmiotami powiązanymi, do działu księgowości, kontrolingu oraz do doradców podatkowych.

}

Szkolenie jednodniowe

Terminy oraz miejsca:

17.08 – Białystok

Godzina

10:00 – 15:00

Cena szkolenia

550 zł netto (+23% VAT) / osobę

450 zł netto (+23% VAT)  / osobę w momencie zgłoszenia dwóch i więcej osób.

Dodatkowe informacje

  • w cenie przerwa kawowa, lunch, materiały szkoleniowe w formie drukowanej
  • aktualności, zmiany, praktyczne podejście
  • indywidualne konsultacje z trenerem w przerwach szkolenia oraz przez dwa tygodnie po wydarzeniu

Trenerzy prowadzący szkolenie:

Dr Jarosław F. Mika

Doradca podatkowy. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie z zakresu prawa podatkowego – najpierw jako członek zarządów spółek kapitałowych polskich oraz z udziałem kapitału zagranicznego a następnie jako doradca podatkowy (numer wpisu 10 625).

Doświadczenie z zakresu podatków zdobywał m.in. w KPMG, CC&M. Autor kilkunastu publikacji dotyczących problematyki prawa podatkowego (Przegląd Podatkowy, Monitor Podatkowy) oraz książek: ?Ceny transferowe. Komentarz do rozporządzeń. Metody szacowania i analizy cen transferowych. Obowiązki sprawozdawcze. Schematy podatkowe MDR. Przykłady.? (C.H. Beck, Warszawa 2019), ?Ceny transferowe. 259 wyjaśnień i interpretacji? (Wolters Kluwer, Warszawa 2018), ?Ceny transferowe. Komentarz do rozporządzenia Ministra Finansów. Metody ustalania i szacowania cen transferowych. Przykłady? (C.H. Beck, Warszawa 2014, wydanie 2 w 2017 roku), ?Podatkowe aspekty działalności w specjalnych strefach ekonomicznych? (Unimex, Wrocław 2012), “Ceny transferowe. Dokumentacje podatkowe. Odpowiedzialność karna skarbowa” (C.H. Beck, Warszawa 2007).

Członek Komisji Konkursowej III Edycji (2016/2017) konkursu na najlepszą pracę magisterską w zakresie prawa podatkowego organizowanego przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera.

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do skorzystania z Newslettera. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych jest Instytut Cen Transferowych Sp. z o.o. Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji usługi Newsletter.

X