Obowiązki sprawozdawcze

Wypłacanie należności podlegających opodatkowaniu podatkiem u źródła wiąże się z konkretnymi obowiązkami sprawozdawczymi m.in. złożeniem zeznania IFT-2R i IFT-2, deklaracji CIT-10Z czy PIT-8AR.

Obowiązek złożenia informacji IFT-2R dotyczy podmiotów, które w trakcie roku kalendarzowego wypłaciły zagranicznemu kontrahentowi wynagrodzenie z tytułu świadczeń i usług objętych zakresem przedmiotowym podatku u źródła.

IFT-2 od IFT-2R różni się tym, że jest informacją składaną na wniosek kontrahenta w trakcie roku podatkowego.

CIT-10Z/PIT-8AR to deklaracje o wysokości pobranego przez płatnika zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych/fizycznych, od dochodów (przychodów) osiągniętych przez podatników niemających siedziby lub zarządu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

ICT oferuje wsparcie m.in. w:

    • przygotowywaniu, weryfikacji formularzy IFT-2/ IFT-2R
    • przygotowaniu i weryfikacji deklaracji CIT-10Z, PIT-8AR.

Napisz do Nas

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera.

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do skorzystania z Newslettera. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych jest Instytut Cen Transferowych Sp. z o.o. Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji usługi Newsletter.

X