Webinar

Praktyczne problemy w Estońskim CIT – przegląd najnowszych interpretacji

 

Od 1 stycznia 2022 r. weszły w życie zmiany, które znacznie uprościły zasady korzystania z estońskiego CIT. Jednocześnie, z nowymi przepisami pojawiły się wątpliwości związane ze stosowaniem tego rozwiązania w praktyce. Aby odpowiedzieć na pojawiające się problemy, podczas webinaru zostaną omówione najnowsze interpretacje podatkowe, dotyczące m.in. takich zagadnień jak:

  • transakcje z podmiotami powiązanymi (np. wynajem składników majątku) w kontekście ukrytych zysków,
  • koszty spotkań biznesowych i inne wydatki firmowe,
  • moment opodatkowania ryczałtem wypłaty zysków,
  • samochody służbowe wykorzystywane do celów mieszanych,
  • przeprowadzanie transakcji restrukturyzacyjnych w trakcie opodatkowania estońskim CIT,
  • zakres przychodów pasywnych w estońskim CIT.

Przedstawimy także zmiany w przepisach o estońskim CIT, które wejdą w życie w 2023 roku.

Wszystkie osoby, które wezmą udział w webinarze będą uprawnione do skorzystania z możliwości bezpłatnej, wstępnej analizy potencjału do stosowania estońskiego CIT w ich firmach.

4.01.2023

Godziny:

20:00 – 21:00

Cena szkolenia

wydarzenie bezpłatne

Trener prowadzący webinar:

Piotr Perkowski

Absolwent studiów licencjackich i magisterskich w Szkole Głównej Handlowej na kierunku finanse i rachunkowość oraz podyplomowych studiów z zakresu prawa podatkowego ukończonych na Akademii Leona Koźmińskiego. Specjalizuje się w zakresie podatków dochodowych i cen transferowych.

Wieloletnie doświadczenie praktyczne w obszarze podatków zdobyte podczas pracy w wiodących firmach doradczych oraz na stanowiskach specjalistycznych i kierowniczych w wewnętrznych działach podatkowych największych polskich i zagranicznych firm w branżach takich jak telekomunikacja, handel detaliczny czy energetyka. W trakcie kariery zawodowej uczestniczył w przeglądach podatkowych i projektach due dilligence, prowadził szkolenia podatkowe, sporządzał opinie, raporty, przygotowywał wnioski o wydanie interpretacji indywidualnych i pisma procesowe oraz wdrażał wewnętrzne procedury i instrukcje podatkowe.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera.

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do skorzystania z Newslettera. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych jest Instytut Cen Transferowych Sp. z o.o. Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji usługi Newsletter.

X