Webinar

Przegląd orzecznictwa w zakresie podatku u źródła

 

Nieustanne zmiany w prawie podatkowym oraz zawiłość tworzonych przepisów przyczyniają się do powstawania licznych sprzeczności w stosowaniu tworzonych przepisów. Celem wprowadzenia instytucji interpretacji indywidualnych było zagwarantowanie poprawności podatkowego traktowania dokonywanych przez podatników transakcji.

Fundamentalne znaczenie orzecznictwa sądowego w interpretacjach podatkowych potwierdza Ordynacja podatkowa, dając możliwość zmiany wydanej interpretacji w razie stwierdzenia jej nieprawidłowości w szczególności z orzecznictwem sądów.

Zapraszamy na spotkanie, którego celem jest omówienie najistotniejszych interpretacji indywidualnych oraz wyroków sądów administracyjnych wydanych w ostatnim czasie poświęconym zagadnieniom związanym z podatkiem u źródła.

 

Webinarium jest skierowane do dyrektorów finansowych, dyrektorów podatkowych, pracowników księgowości.

20.05.2021

Godzina

14:00

Cena szkolenia

wydarzenie bezpłatne

Trenerzy prowadzący szkolenie:

dokumentacja ceny transferowe

Beata Rawa

Absolwentka finansów i rachunkowości Szkoły Głównej Handlowej. Doświadczenie zawodowe zdobywała w międzynarodowej korporacji
z branży finansowej. W Instytucie Cen Transferowych kieruje pracami zespołów dedykowanym cenom transferowym oraz schematom podatkowym MDR. Specjalizuje się w przygotowywaniu analiz porównawczych dla transakcji przeprowadzanych w ramach grup kapitałowych. Współautor publikacji: ?Restrukturyzacja przedsiębiorstwa (ceny transferowe, przekształcenia)?, ?Ceny transferowe. 259 wyjaśnień i interpretacji?, ?Leksykon cen transferowych? oraz autor artykułów poświęconym tematyce cen transferowych. Prelegent na szkoleniach z zakresu cen transferowych.

Beata jest w trakcie uzyskiwania uprawnień doradcy podatkowego.

Michał Mika

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w obszarze podatków międzynarodowych, w tym jako przedstawiciel Ministerstwa Finansów do udziału w pracach Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) oraz Komisji Europejskiej. Obszarem jego zainteresowań są przepisy podatkowe innych państw, w tym umowy międzynarodowe i konwencje w zakresie podwójnego opodatkowania oraz regulacje obejmujące wymianę informacji podatkowych z innymi krajami; specjalizuje się także w analizie ryzyka zaniżenia dochodu do opodatkowania w obszarze cen transferowych.

Paweł Rosiński

Doradca podatkowy nr 13 408. Starszy konsultant podatkowy w Instytucie Cen Transferowych, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Praktyk prawa podatkowego zwłaszcza w zakresie podatków dochodowych, podatków międzynarodowych oraz podatku od nieruchomości; prelegent na szkoleniach z zakresu raportowania schematów podatkowych (MDR).

W Instytucie Cen Transferowych Sp. z o.o. w Warszawie zajmuje się m.in. raportowaniem schematów podatkowych (MDR). Posiada doświadczenie w administracji skarbowej, gdzie prowadził postępowania podatkowe z zakresu podatków dochodowych.

Magdalena Świątkiewicz

Absolwentka prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w kancelarii prawnej oraz w kancelarii brokerskiej. W Instytucie Cen Transferowych zajmuje się sporządzeniem dokumentacji podatkowych, artykułów oraz alertów.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera.

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do skorzystania z Newslettera. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych jest Instytut Cen Transferowych Sp. z o.o. Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji usługi Newsletter.

X