Szkolenie online

Raje podatkowe 2022. Procedura należytej staranności. Sprawozdawczość podatkowa

 

 

Czy zweryfikowałeś już kontrahentów dla transakcji zakupowych, które przekroczyły 500 tys. zł w 2021 roku?

Spółka “ALF” Sp z o.o. już to zrobiła i zidentyfikowała 2 takie transakcje:

? Transakcja ze spółką BETA

Spółka ALF nabywa usługi od podmiotu niepowiązanego ? BETA ? mającego siedzibę w Polsce. Są to usługi szlifowania o wartości 780 tys. zł w 2021 r.

?Transakcja ze spółką GAMMA

Spółka ALF nabywa usługi od podmiotu powiązanego ? GAMMA ? mającego siedzibę w Holandii. Są to usługi administracyjne o wartości 820 tys. zł w 2021 r.

I co dalej?

? Spółka ALF zobowiązana jest do pozyskania oświadczenia od Spółek BETA i GAMMA, czy podmiot jest rzeczywistym właścicielem otrzymywanych od ALF należności. Jeśli kontrahent odpowie przecząco lub odmówi udzielenia odpowiedzi trzeba użyć innych narzędzi w celu zachowania należytej staranności i weryfikacji, czy rzeczywisty właściciel należności nie pochodzi z tzw. “raju podatkowego”. Jeśli nie uda się zdobyć informacji lub okaże się, że rzeczywistym właścicielem należności jest podmiot z tzw. “raju podatkowego”, spółka ALF zobowiązana jest do przygotowania dokumentacji cen transferowych bez znaczenia, czy jest to podmiot powiązany czy niepowiązany.

Do kiedy?

Dla podmiotów, dla których rok podatkowy pokrywa się z kalendarzowym, termin na dopełnienie obowiązków upływa 31 grudnia 2022 roku.

 

Jak poradzić sobie z tym obowiązkiem w praktyce? Jak podzielić transakcje na tzw. “jednego rodzaju”? Jak wygląda wzór przykładowego oświadczenia, wzór procedury należytej staranności? Jakie narzędzia i w jaki sposób wykorzystać? Jak powinna wyglądać dokumentacja local file, analiza porównawcza? Czy i jak wypełnić formularz TPR?
A może masz swoje indywidualne pytania?
Zapisz się na szkolenie już dziś.
}

Szkolenie jednodniowe

Termin:

14.06

Godzina

9:00 – 12:30

Cena szkolenia

450 zł netto (+23% VAT) / os.

390 zł netto (+23% VAT) / os. w momencie zgłoszenia dwóch lub więcej osób

RABAT

  • 20% przy zapisie najpóźniej 2 tygodnie przed szkoleniem

Dodatkowe informacje

  • Wydarzenie realizowane na żywo
  • aktualności, zmiany, praktyczne podejście
  • indywidualne konsultacje z trenerem w przerwach szkolenia oraz przez dwa tygodnie po wydarzeniu
  • 5 dniowy dostęp do nagrania po zakończeniu szkolenia

Trener prowadzący szkolenie:

Dr Jarosław F. Mika

Doradca podatkowy. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie z zakresu prawa podatkowego ? najpierw jako członek zarządów spółek kapitałowych polskich oraz z udziałem kapitału zagranicznego a następnie jako doradca podatkowy (numer wpisu 10 625).

Doświadczenie z zakresu podatków zdobywał m.in. w KPMG, CC&M. Autor kilkunastu publikacji dotyczących problematyki prawa podatkowego (Przegląd Podatkowy, Monitor Podatkowy) oraz książek: ?Ceny transferowe. Komentarz do rozporządzeń. Metody szacowania i analizy cen transferowych. Obowiązki sprawozdawcze. Schematy podatkowe MDR. Przykłady.? (C.H. Beck, Warszawa 2019), ?Ceny transferowe. 259 wyjaśnień i interpretacji? (Wolters Kluwer, Warszawa 2018), ?Ceny transferowe. Komentarz do rozporządzenia Ministra Finansów. Metody ustalania i szacowania cen transferowych. Przykłady? (C.H. Beck, Warszawa 2014, wydanie 2 w 2017 roku), ?Podatkowe aspekty działalności w specjalnych strefach ekonomicznych? (Unimex, Wrocław 2012), ?Ceny transferowe. Dokumentacje podatkowe. Odpowiedzialność karna skarbowa? (C.H. Beck, Warszawa 2007).

Członek Komisji Konkursowej III Edycji (2016/2017) konkursu na najlepszą pracę magisterską w zakresie prawa podatkowego organizowanego przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera.

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do skorzystania z Newslettera. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych jest Instytut Cen Transferowych Sp. z o.o. Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji usługi Newsletter.

X