Webinar

Strategia podatkowa. Procesy i procedury podatkowe

 

Webinar ma na  celu omówienie zagadnienia procesów i procedur podatkowych podatnika dotyczących zarządzania wykonywaniem obowiązków wynikających z przepisów prawa podatkowego i zapewniających ich prawidłowe wykonanie jako obligatoryjnego elementu informacji o realizowanej strategii podatkowej za rok podatkowy.

Udzielimy odpowiedzi na między innymi następujące pytania:

  • czy strategia podatkowa powinna zawierać informację o procedurze MDR?
  • czy w strategii podatkowej należy wskazywać szczegółowe informacje dotyczące funkcjonujących procedur jak np. tytuł, data wprowadzenia, zakres stosowania itd.?
  • czy strategia podatkowa powinna zawierać całe treści stosowanych przez  podatnika procesów i procedur podatkowych?
  • czy w strategii podatkowej należy informować o procedurze przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu?
  • czy  spółki notowane na giełdzie mają obowiązek informowania w strategii podatkowej o procedurze okresowej oceny transakcji zawieranych z podmiotami powiązanymi na warunkach rynkowych w ramach zwykłej działalności spółki?
  • czy w strategii podatkowej  należy informować o stosowanych przez podatnika procesach i procedurach, które nie zostały spisane?

 

Webinarium jest skierowane do dyrektorów finansowych, dyrektorów podatkowych, pracowników księgowości.

1.07.2021

Godzina

14:00

Cena szkolenia

wydarzenie bezpłatne

Trenerzy prowadzący szkolenie:

Paweł Rosiński

Doradca podatkowy nr 13 408. Starszy konsultant podatkowy w Instytucie Cen Transferowych, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Praktyk prawa podatkowego zwłaszcza w zakresie podatków dochodowych, podatków międzynarodowych oraz podatku od nieruchomości; prelegent na szkoleniach z zakresu raportowania schematów podatkowych (MDR).

W Instytucie Cen Transferowych Sp. z o.o. w Warszawie zajmuje się m.in. raportowaniem schematów podatkowych (MDR). Posiada doświadczenie w administracji skarbowej, gdzie prowadził postępowania podatkowe z zakresu podatków dochodowych.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera.

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do skorzystania z Newslettera. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych jest Instytut Cen Transferowych Sp. z o.o. Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji usługi Newsletter.

X