Analizy debt equity / macierze kowenantów

 

Analiza debt equity inaczej analiza wrażliwości długu jest rekomendowana stosownie do Wytycznych OECD dla transakcji finansowych, w szczególności do takich transakcji, gdzie podmiot korzysta ze wsparcia finansowego oraz od podmiotów zewnętrznych (banków). Istotą takiej analizy jest wykazanie rynkowości udziału finansowania od podmiotów powiązanych w relacji do ogółu kapitału obcego (wykazywany jest rynkowy poziom kosztów z tytułu odsetek). Dodatkowo, w ramach umów finansowych z podmiotami powiązanymi należy wprowadzać kowenanty finansowe jako zabezpieczenie wierzyciela przed niewypłacalnością korzystającego z finansowania.

Analiza debt equity jest szczególnie rekomendowana, gdy koszty odsetek ustalone z podmiotami powiązanymi odbiegają od kosztów rynkowych tj. takich, jakie ponosi lub poniosłaby spółka w przypadku umów finansowania dłużnego z bankami.

Skontaktuj się z nami!

INSTYTUT CEN TRANSFEROWYCH Sp. z o.o.

tel. (+48) 22 114-06-56
e-mail: biuro@ict.org.pl

Izabela Klejna

tel. (+48) 535-855-391
e-mail: iklejna@ict.org.pl

Napisz do Nas

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera.

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do skorzystania z Newslettera. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych jest Instytut Cen Transferowych Sp. z o.o. Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji usługi Newsletter.

X