Audyty grup kapitałowych

Oferujemy usługi w zakresie audytów grup kapitałowych. Przedmiotowy audyt ma na celu doradzenie w procesach zarządzania ryzykiem oraz zapobieżeniu nieprawidłowościom, jak również zgromadzeniu wiedzy o stanie grupy kapitałowej i problemach jej funkcjonowania.

Wewnątrzgrupowe transakcje odbywają się na podstawie umów i wystawianych na ich podstawie faktur bądź też jedynie na podstawie faktur. Właściwe zdefiniowanie obowiązku w zakresie przygotowania dokumentacji podatkowych i analiz porównawczych wymaga wiedzy z zakresu zarówno ustaw podatkowych jak i ustawy o rachunkowości.

W ramach usług wsparcia oferujemy badanie ksiąg podmiotów powiązanych w celu zidentyfikowania właściwego wypełniania obowiązków z zakresu cen transferowych oraz tzw. sprawozdawczości podatkowej.

Efektem audytów podatkowych jest:

  • zidentyfikowanie ryzyk podatkowych
  • wskazanie rekomendacji ograniczenia/wyeliminowania ryzyk podatkowych
  • opracowanie raportu opisującego metodologię w zakresie czynności związanych z raportowaniem podmiotów powiązanych.

Napisz do Nas

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera.

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do skorzystania z Newslettera. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych jest Instytut Cen Transferowych Sp. z o.o. Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji usługi Newsletter.

WRITE TO US

NAPISZ DO NAS

X