Kontrole podatkowe

Poprzez analizę posiadanych dokumentów oferujemy wsparcie przy przygotowaniu klientów do potencjalnej kontroli, pod kątem identyfikacji źródeł ryzyka podatkowego. Służymy również wsparciem merytorycznym na każdym etapie kontroli przeprowadzanych przez organy administracji podatkowej w tym reprezentujemy spółkę przed organami kontroli, jak również uczestniczymy w komunikacji z organami podatkowymi.

Kontrole podatkowe prowadzone są zarówno przez urzędy skarbowe jak i urzędy celno skarbowe. Poziom trudności kontroli zależy przede wszystkim od jej zakresu ale i od branży w jakiej działa kontrolowany podmiot.

Ryzykiem w kontrolach jest przede wszystkim ryzyko doszacowania stawką podstawową oraz odsetkami od różnicy pomiędzy dochodem określonym przez organ a dochodem zadeklarowanym przez podatnika. Natomiast stosowanie stawki sankcyjnej jest bardzo ograniczone z punktu widzenia restrykcji. Konstrukcja przepisu art.19 ust.4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych zawiera bowiem  błędny zapis dotyczący metodologii.

Napisz do Nas

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera.

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do skorzystania z Newslettera. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych jest Instytut Cen Transferowych Sp. z o.o. Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji usługi Newsletter.

X