NS-500 ? narzędzie do dochowania należytej staranności

należyta staranność raje podatkowe

 

Narzędzie NS-500 zostało stworzone w celu wsparcia podatników w identyfikacji i weryfikacji kontrahentów będących podmiotem powiązanym lub niepowiązanym.

Raport stworzony z wykorzystaniem Narzędzia NS-500 umożliwi ewidencję oraz monitorowanie podjętych działań w zakresie identyfikacji kontrahentów. Raport wskaże, jakie kroki należy podjąć w celu zachowania zasady należytej staranności.

Wynikiem działania raportu będzie komunikat prezentujący, czy Spółka jest w obowiązku sporządzenia dokumentacji cen transferowych z kontrahentem wraz ze wskazaniem ciążących na podatniku obowiązków dokumentacyjnych.

Raport będzie uwzględniał regulacje z zakresu cen transferowych, w szczególności w zakresie identyfikacji, grupowania transakcji jednego rodzaju, ustalenia progów dokumentacyjnych oraz ostatecznej wartości transakcji.

Napisz do Nas

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera.

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do skorzystania z Newslettera. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych jest Instytut Cen Transferowych Sp. z o.o. Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji usługi Newsletter.

X