Restrukturyzacja działalności

Restrukturyzacja działalności polega na przeniesieniu między podmiotami powiązanymi istotnych ekonomicznie funkcji, aktywów i/lub ryzyk. Zazwyczaj przesunięciom funkcji, aktywów i/lub ryzyk w ramach grupy kapitałowej towarzyszy realokacja zysków pomiędzy podmiotami, pojawia się pytanie czy spółka przekazująca dany element nie powinna otrzymać z tego tytułu dodatkowego wynagrodzenia.

W ramach usługi proponujemy kompleksowe wsparcie w procesach restrukturyzacyjnych począwszy od weryfikacji czy dane przeniesienie stanowi restrukturyzację poprzez ustalenie czy przeniesienie dokonane zostało na zasadach rynkowych. Oferujemy również usługę w postaci określenia wysokości opłaty ?exit fee” z tytułu przeniesionych funkcji, aktywów i ryzyk.

Napisz do Nas

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera.

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do skorzystania z Newslettera. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych jest Instytut Cen Transferowych Sp. z o.o. Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji usługi Newsletter.

X