Ulgi podatkowe na innowacje – Usługi

Analiza profilu działalności innowacyjnej podatnika

Regulacje wprowadzone przez tzw. Polski Ład znacznie poszerzyły zakres zachęt podatkowych przewidzianych dla firm prowadzących działalność innowacyjną i inwestycyjną.

WIĘCEJ

Wraz z funkcjonującymi już wcześniej rozwiązaniami, tworzą one obecnie kompleksowy system ulg na innowacje, w skład którego wchodzą:

  • ulga B+R
  • ulga IP Box,
  • ulga na innowacyjnych pracowników,
  • ulga na prototyp,
  • ulga na ekspansję (zwiększenie przychodów ze sprzedaży produktów),
  • ulga na robotyzację i automatyzację.

W ramach proponowanego wsparcia oferujemy analizę profilu działalności innowacyjnej podatnika – inwentaryzacja występujących czynności, zadań i procesów, mających potencjał w kontekście ulg na innowacje (m.in. identyfikacja działalności B+R).

Analiza kosztów ponoszonych przez podatnika

W ramach proponowanego wsparcia oferujemy analizę kosztów ponoszonych przez podatnika pod kątem możliwości uznania ich za koszty kwalifikowane na potrzeby ulg na innowacje.

Analiza dochodów osiąganych z praw własności intelektualnej

W ramach proponowanego wsparcia oferujemy analizę dochodów osiąganych z praw własności intelektualnej pod kątem możliwości uznania ich za dochody kwalifikowane na potrzeby preferencyjnego opodatkowania IP Box.

Wstępne oszacowanie potencjału wykorzystania ulg na innowacje

W ramach proponowanego wsparcia oferujemy wstępne oszacowanie potencjału wykorzystania ulg na innowacje (prognozowane oszczędności podatkowe).

Przygotowanie wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

W ramach proponowanego wsparcia oferujemy przygotowanie wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego, w celu zabezpieczenia prawa do korzystania z ulg na innowacje.

Przygotowanie wewnętrznej procedury stosowania ulg na innowacje

W ramach proponowanego wsparcia oferujemy przygotowanie wewnętrznej procedury stosowania ulg na innowacje.

Przeprowadzenie szkolenia

W ramach proponowanego wsparcia oferujemy przeprowadzenie szkolenia z udziałem wskazanych pracowników (stacjonarnie lub online) w zakresie stosowania przepisów dotyczących ulg na innowacje.

Bieżące wsparcie

W ramach proponowanego wsparcia oferujemy bieżące wsparcie przy wdrażaniu ulg na innowacje, w szczególności w zakresie sporządzania ewidencji księgowych, dokumentacji projektów B+R oraz przy wypełnianiu deklaracji podatkowych.

Przeprowadzenie audytu podatkowego

W ramach proponowanego wsparcia oferujemy przeprowadzenie audytu podatkowego w zakresie poprawności stosowania ulg na innowacje.

Wsparcie w zakresie zastosowania efektywnej kosztowo struktury wynagradzania pracowników

W ramach proponowanego wsparcia oferujemy wsparcie w zakresie zastosowania efektywnej kosztowo struktury wynagradzania pracowników w oparciu o prawa autorskie (50% kosztów uzyskania przychodów dla twórczych pracowników).

Skontaktuj się z nami!
Pomożemy określić zakres obowiązków sprawozdawczych.

INSTYTUT CEN TRANSFEROWYCH Sp. z o.o.

tel. (+48) 22 114-06-56
e-mail: biuro@ict.org.pl

Karol Klauziński
Doradca podatkowy nr 14 276
tel. (+48) 535-855-193
e-mail: kklauzinski@ict.org.pl

Izabela Klejna
Business Development Manager
tel. (+48) 535 855 391
e-mail: iklejna@ict.org.pl

Napisz do Nas

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera.

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do skorzystania z Newslettera. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych jest Instytut Cen Transferowych Sp. z o.o. Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji usługi Newsletter.

X